Sıkça Sorulan Sorular

UCUZ ÇELİK PARA KASASI NEDEN ALINMAZ

ÇELİK KASA ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
 
1- Çelik Kasa Piyasada bilinen, referansları olan, güvenilir bir markadan satın alınması gerekir. Piyasada merdiven altı olan ve kendisini üretici olarak tanıtan firmalar var. Bunların üretimleri olmadığı gibi ucuz fiyatla mal satabilmek için ürün kalitesinden ödün vererek fason üretim yaptırmaktadırlar. Kendi ürünlerini satabilmek için kaliteli üretim yapan büyük markaları karalama kampanyası yaparak kendi ürünlerini öne çıkarmaya çalışmaktadırlar.
2- Çelik Kasa servis hizmeti çok önemlidir. Çok önemli bir anda kasanızı açamıyorsanız ve hemen kasanız size gerekiyorsa servis ağı büyük olan bir firmadan çelik kasa Satın alınması gerekir.
3- Çelik Kasanın kalitesi çok önemlidir. Piyasada kumla doldurulmuş ve kademeli kilit adı altında satılan birbirini açma olasılığı 1/100 olan  birbirini kilitlerini açan kasalar üretilmektedir. Bunlar ürünlerini satarken kademeli kilit var diye sanki güvenli bir kilit takmışlar gibi satmaktadırlar. Kasanızı satın alırken nasıl bir kilit takılmış olduğunu ve kullanılan malzemenin neler olduğunu öğrenmek gerekir.

------------------------------------------------------------------------------------------------


ÇELİK KASALAR GÜVENLİK İHTİYACINIZI KARŞILAYACAK ÇÖZÜMLER ÜRETİYOR!

Günümüz dünyasında, her geçen gün şiddet, hırsızlık ve kapkaç gibi olaylar artış göstermekte, güvenlik ihtiyacını ciddi bir soruna dönüştürmektedir.
Psikolog Abraham Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisi göre güvenlik ihtiyacı, bireyin günlük hayatında yeme-içme gibi fizyolojik ihtiyaçlarından sonra gelen vazgeçilemez bir ihtiyaçtır. Güvenlik ihtiyacı, kişinin can ve mal güvenliğinden, çalışma ortamının güvenliğine ve hatta huzur duygusunun sağlanmasına kadar çok geniş alanda bireyi etkisi altına alır.
Modern ve teknolojik dünyanın beraberinde getirdiği zorluklar ve bu güvenlik ihtiyacı bizleri, ulaşılamaz olduğunu düşündüğümüz yüksek katlı ve birçok şeyi tek bir tuşla yapabilen akıllı binalara hapsetti. Yetmedi bu binaları site şeklinde surlarla çevreledik ve kapılarına güvenlik görevlileri diktik. Biz bu binaların içinde kendimizi güvende hissetmeye çalışırken sahip olduğumuz değerli şeyleri nerede koruyacaktık.
 
Çelik kasa piyasası, bireylerin bu güvenlik ihtiyacından oluşmuştur. Birkaç acı tecrübeden sonra mevcutta kullanımda olan demir kasaların içinde sakladığımız şeyleri yeterince koruyamadığı, hırsızlık olaylarını önleyemediği ve hırsızları sadece biraz yavaşlattığı ortaya çıktı. Çelik, doğada ham madde olarak bulunan demirin insan eli ile işlenmesi sonucu oluşan bir maddedir. Yumuşak ve saf bir madde olan demir içerisine eklenen karbon elementi ile sertlik, direnç ve kolay işlenebilme özelliği elde edildi. Böylece çelik kasalar para, mücevher, pasaport, altın, çek, senet gibi değerli eşyalarımızın güvenliğinden sorumlu en önemli araç haline geldiler.
Çelik Kasa türleri ve özellikleri
Artan kullanım ihtiyacına bağlı olarak ev, ofis, otel, hastane, fabrika gibi birçok alanda, para kasası, evrak kasası gibi farklı alanlarda kullanıma uygun ebatlarda üretilmeye başlandı. Anahtarlı veya elektronik şifreli, dijital, motorlu sürgülü, parmak izli, yangın ve güvenlik sertifikalı, laptop tipi, kumbara çelik kasa olarak farklı modellerde kullanıma sunuldu. Çelik kasa özellikleri o kadar gelişti ki; sadece hırsızlara karşı değil, aynı zamanda deprem, sel, yangın gibi doğal afetler, ısı, ışık, nem gibi hava olayları karşısında da koruyuculuk kazandı.
İçerisinde sakladığımız maddi değeri yüksek mücevher ya da manevi değeri olan maddi hiçbir şeye değişmeyeceğiniz eski bir fotoğraf olsun, çelik kasa güvenlik ihtiyacınıza fazlasıyla cevap verecektir.

HANGİ TİP KİLİT? HANGİ TİP ŞİFRE?

?EN YÜKSEK GÜVENLİK İÇİN ÇELİK KASA NEREYE KONULMALI ?

Bir çelik kasa için en iyi yer, evinizin ya da işyerinizin tasarımına bağlı olarak belirlenir. Ancak bu yazımızda alacağınız kasa için kasa belirlerken özellikle dikkate alınması gereken bazı hususlardan bahsetmek istiyoruz.

Bir bakış açısına göre, yatak odası hırsızların uğrak noktası olmaktadır. Bu nedenle, ev tipi bir çelik kasası için yatak odası en ideal yer değildir. Kasanın su baskınlarına karşı güvenliğine dikkat etmek gerekirse, kasanızı bodrum katlardaki bölmelere monte etmek de çok güvenli olmayacaktır.

Öte yandan, tüm avantajları ve dezavantajları göz önünde bulundurulduğunda, evinizin iç dizaynı ile uyumlu bir dolap içi kasa modeli pek çok soruna çözüm teşkil edebilir.

Bir Dolap içi Kasayı Neden Tercih Etmelisiniz?

Elbette, kasanın içerisinde muhafaza etmek istediğiniz kıymetli varlıkların hacmi de kasanızın yerine karar vermede etkili olacaktır. Bir dolap içi kasa modeline mücevherlerinizi, araba anahtarlarınızı, banka evraklarınızı, dizüstü bilgisayarınızı ve belli bir miktar parayı rahatlıkla sığdırabilirsiniz.

Ancak kasanızın boyutuna karar verirken, ihtiyaç duyduğunuzu düşündüğünüz kasa boyutundan daha büyük bir dolap içi kasa modeli tercih etmenizde fayda var. Çünkü kasanızın avantajlarından yararlanmaya başladıkça, zamanla daha fazla önemli eşyayı muhafaza etme isteği duyabilirsiniz. Sonrasında, kasanız size yetersiz gelebilir. Pişman olmaktansa, işin en başında daha büyük bir kasa tercih etmenizde fayda var bizce.

Dolap içi kasaların bir diğer avantajı da estetik kaygısını ortadan kaldırmasıdır. Kasanızın gövde, kasa ve sap yapısının göze hoş gelmesini birincil derecede önemsemezsiniz. Sonuçta, dolabınızın içinde görüntü kirliliği oluşturmayacaktır.

Diğer yandan, dolap içi kasalar, içindeki malzemelere nispeten kolay ulaşılabilir bir erişim imkânı sağlamaktadır. Sonuçta, bir elbise almak kadar kolay bir biçimde dolabınızı açıp değerli eşyalarınıza ulaşabilirsiniz. Tabii bu noktada alacağınız kasanın çelik kapısının kolay açılabilir bir yaylı sisteme sahip olması da önemli, güçlü bir şifre sistemiyle desteklenmek şartıyla.

Kullanımınızı daha da işlevsel hale getirmek için dolap içi kasanızda raf yerleştirilmesini de isteyebilirsiniz. Böylelikle, kıymetli eşyalarınızı organize ederek muhafaza edebilir ve bu da eşyalarınıza ihtiyaç duyduğunuzda kolay ulaşabilmenizi sağlayacaktır.

Kasa modellerini araştırırken dikkat ederseniz, piyasada sıradan bir kutudan daha fazla koruyucu özelliğe sahip olmayan birçok ürün görebilirsiniz. Ürün araştırması yaptıkça, en iyi kasaların, uzun süreli ateşe dayanıklı sağlam çelik yapıya ve farklı kilit türlerinin bir arada kullanıldığı karmaşık şifre yapısının kullanıldığı çelik kasalar olduğunu fark edebilirsiniz.

İnternet aramalarında da bütün üretici ve tedarikçi firmaların kendilerinin çok güvenilir olduğunu ifade ettiklerini görebilirsiniz. Firmaların piyasadaki tecrübesine ve sağladığı garanti koşullarına da dikkat etmeniz önerilir.

Dolap içi kasa ve diğer kasa modelleri konusunda aklınızda oluşan soru işaretleri ile ilgili bizimle iletişime geçmeniz halinde, satış danışmanlarımız size hizmet vermeye hazırdır


EN KÜÇÜK ÇELİK KASA FİYATLARI NE DERECE ÖNEMLİDİR?

Artık kalabalıklaşan toplumuzda işyerleri veya otel odaları yanı sıra evlerde de değerli evrak veya eşyaları saklamak için çelik kasaların kullanımı artmaya başlamıştır. Ev tipi olarak adlandırılan bu kasalar diğer türdeşlerine göre daha küçük ve kullanımı daha kolay kasa tipleridir.

Eğer evinize çelik kasa alacak iseniz normal olarak aklınıza hemen en küçük çelik kasa fiyatları nedir sorusu gelebilir. Ancak para kasalarının fiyatından önce nitelikleri ve özellikleri seçimlerinizde etkili olmalıdır.

Günümüzde teknoloji kasa sistemlerinde de kendini göstermiş ve kullanıcı dostu kolay kullanımlı kasaların üretilmeye başlanmıştır. Boyutları daha uygun hale getirilmiş ve açma kapama sistemleri de buna göre kolaylaşmıştır. Hatta piyasada renkli ve desenli göze daha hoş gözüken küçük kasalar bile sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

En Küçük Çelik Kasalar Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Küçük ev tipi kasaların fiyatlarını birçok unsur etkilemektedir. Bunlar kasayı üreten markaya, ağırlığına, büyüklüğüne veya istenilen niteliklere bağlı olarak değişmektedir. Yani en küçük çelik kasa fiyatları nedir sorusunun değişmez bir cevabı bulunmamaktadır.

Küçük çelik kasaların ağırlıkları genel olarak minimum 7 ile 10 Kg civarında olup boyutuna bağlı olarak artmaktadır. Bu tarz kasalarda açma kapama sistemleri de fiyat üzerinde etkili olabilmektedir. Klasik anahtarlı sistemler ile manyetik veya elektronik şifreli sistemler arasında fark bulunmaktadır.

Ancak yenilemekte fayda vardır ki bir kasa alınacak ise fiyattan ziyade kasanın niteliği düşünülerek seçim yapılmalıdır. Güvenilir bir firmanın garantili ve sertifikalı ürünleri arasında seçim yapılarak karar verilmelidir. Bu tarz önemli eşyaların seçim ve alım süreçlerinde hata yapılmamalıdır. İhtiyaçlar iyi analiz edilmeli ve iyi bir araştırma ile en uygun ürün tespit edilerek satın alınma işlemi yapılmalıdır.

Küçük Çelik Kasa Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Yale olsun kale olsun birçok üründe küçük çelik kasa alternatifleri bulunmaktadır. Bu tarz kasalar enine genişlikte olabildiği gibi boyuna olarak da bulunmaktadır. Genel olarak mini çelik kasalarda manyetik veya elektronik şifreleme sistemleri bulunmaktadır. Küçük boy kasalarda hangi markanın ürününü alırsanız alın mutlaka sabitleme seçeneğine uygun araçlarını da tercih etmelisiniz.

Küçük kasaların taşınabilir olması onların araçlarda da kullanılmasına sebebiyet vermiştir. Bu gibi durumda da hafiflik kasalar için önemli bir kriter olacaktır. Bu şekilde bir kullanım için alınacak kasalarda içinin yumuşak malzeme ile kaplı olması hareket sırasında içerisindeki eşyaların zarar görmemesi açısından önemlidir. Eğer küçük çelik kasaya ihtiyacınız varsa o zaman tuzcuoglukasa.com adresimize gelerek en küçük çelik kasa fiyatları nedir diye bakmanızda fayda olacaktır. Sitemizde ve mağazalarımızda her bütçeye ve ihtiyaca uygun kasa seçeneklerimiz bulunmaktadır.

Eğer mini çelik kasada laptop gibi elektronik eşya saklayacak iseniz bu kasalarda bilgisayarı şarj etmek için kullanılan harici şarj ünitelerin olmasına dikkat etmelisiniz. Yolculuklarınızda iki kere güvenlik sağlayan bu mini çelik kasalar bazen en büyük yardımcınız olabilecektir.

Çelik Kasada En Zengin Ürün Seçeneği

Tuzcuoglukasa.com olarak hem internet mağazamızda hem de İstanbul Avrupa yakasında Eminönü’nde yer alan mağazalarımızda müşterilerimize en zengin ürün yelpazesi ile hizmet vermekteyiz. Mağazalarımızda ev tipi kasalardan ofis veya otel kasalarına kadar en güvenilir ve kaliteli markaların ürünleri bulunmaktadır.

Bütçenizi sarsmadan rahatlıkla alışveriş yapacağınız güvenilir ürünler ile her zaman yanınızdayız. Garantili ve sertifikalı ürünlerimiz ile size her zaman en iyi şekilde hizmet vermek için çalışmaktayız. Tuzcuoglukasa.com olarak değerlerinizi korumak için çalışmaya devam edeceğiz.


I.        İHTİYACIN KAPSAMINI BELİRLEYİN

a.       Çelik Kasa seçiminde ilk adım ihtiyacınızı belirlemektir. Böylece satış danışmanınız size doğru tip ve ebatlarda kasa önerebilecek, kararınızı doğru vermenizi sağlayacaktır.

b.      Neleri kasada muhafaza edeceğinizi düşünün; Muhasebe defterleri, sözleşmeler, tapu ve senetler, kimlik belgeleri, ruhsat ve pasaportlar, kitap, mücevherat, silah, laptop, tablet, saat, kamera, para, çeşitli koleksiyonlar vb.

c.       Kasayı yerleştireceğiniz yeri belirleyin ve İhtiyacınızınız da göz önünde bulundurarak kasanın ölçülerini belirleyin. Kasayı koymayı düşündüğünüz yere bağlı olarak belirleyeceğiniz kasa ölçüleri, muhafaza edeceğiniz eşyalarınızın kasaya sığmasını engelleyebilir. Kasanın yerleştirileceği yer ile ihtiyaç duyduğunuz minimum iç ölçüler birlikte değerlendirilmelidir.

d.      Çelik kasa uzun ömürlü bir eşyadır. Bu nedenle yeni bir çelik kasa alırken, yer problemi yoksa, ileriki zamanlarda ortaya çıkabilecek ihtiyaçları da göz önünde bulundurmak ve yeterince büyük bir çelik kasa almak gerekir. Kasanın büyük olması güvenlik ihtiyacının karşılanmasında da avantaj sağlayacaktır.

II.      GÜVENLİK İHTİYACININ SEVİYESİ VE TİPİNİ BELİRLEYİN.

a.       Dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı güvenlik,

b.      Ev veya işyerinizde, çocuklara veya diğer çalışanlara karşı güvenlik,

c.       Yangına karşı güvenlik

III.    KASANIN BULUNACAĞI ORTAMIN MEVCUT GÜVENLİK KOŞULLARI KÖTÜ NİYETLİ KİMSELERİN KASA ÜZERİNDE HANGİ SÜREYLE RAHAT ÇALIŞMASINA İZİN VEREBİLMEKTEDİR. BU KASANIN GÜVENLİK SEVİYESİNİ VE MÜMKÜN İSE YERE SABİTLENİP SABİTLENMEMESİNİ BELİRLEMEMİZE OLANAK VERECEKTİR.

a.       5 dk. Sürebilecek saldırıya karşı güvenlik

b.      15 dk sürebilecek saldıra karşı güvenlik

c.       30 dk sürebilecek saldırıya karşı güvenlik

d.      30 dk üzerinde sürebilecek karşı güvenlik

IV.    KİLİT SİSTEMİNİ BELİRLEYİN

a.       Çelik kasalarda kilit sistemi en önemli güvenlik parametrelerinden birisidir. Kasa üzerinde anahtarlı kilit, elektronik şifreli kilit ve çevirmeli kilit sistemleri tek başına veya kombine şekilde bulunabilir. Tecrübelerimiz kasa üzerinde bir adet elektronik şifre ve bir adet çevirmeli (mekanik) şifre bulunmasının güvenlik avantajı sağladığını göstermektedir. Kaliteli bir elektronik şifreli kilit en iyi korumayı sağlayacaktır.

b.      Önerdiğimiz şifre ve kilit markaları; M-lock, Stuv, Mauer, La Gard veya Sargent & Greenleaf.

c.       Kilit sistemlerinde en üst düzey güvenlik için satış danışmanınızdan bilgi alın.

V.      Çelik kasanın sac kalınlıklarına ve dolgu malzemesine dikkat edin.

a.       Sac kalınlıkları, kullanılan dolgu malzemesi ve kapılarda kullanılan fitiller kasanın güvenlik düzeyini, ısı geçirmezliğini doğrudan etkilemektedir. Güvenlik ihtiyacınızın seviyesine bağlı olarak tercih edebilceğiniz farklı özellikler sunulmaktadır.

VI.    ÇELİK KASANIN EN-1143-1 GÜVENLİK SERTİFİKASI VAR MI?

a.       TSE, ECBS, SP ya da UL gibi Uluslararası sertifikasyon kuruluşları, çelik para kasalarını testlerden geçirerek, standartlara uygunluğu kontrol eder ve dünya çapında bir güvenlik standardizasyonu oluştururlar. EN 1143-1 sertifikası, alacağınız çelik kasanın güvenlik seviyesinden emin olmanıza olanak vermektedir.

VI.    EN ÖNEMLİSİ İSE ÇELİK KASA NEREDEN ALINIR.?

Çelik kasa alırken ucuz olsun diyerek insanlar genelde araç üzerinde kasa satan kişilerden kasa almaktadır. Bu çok yanlış bir uygulamadır. Çünkü bu tür firmalara bir daha ulaşmanız mümkün olmayabilir. Kasanızın herhangi bir sorunu olduğunda servis veremeyebilir. Ve bu tür kasa satan firmalar ucuza satabilmek için kasanın kalitesini de düşürmektedirler. En önemlisi ise bu firmalardan bazıları önceden yedek anahtar yaptırıp kasayı satarken satın alan kişinin adını adresini ve kasayı nereye koyduğunu bildiklerinden dolayı daha sonraki zamanlarda ellerindeki yedek anahtarlarla hırsızlık yapmışlardır. Bunların bir çok örneği mevcuttur.

Çelik Kasa Alırken fiyatından daha çok firmanın güvenirliliğine, üretici olup olmadığına, kaç yıldır bu işi yaptığına, referanslarına , gelecekte size servis verip veremeyeceğine bakılması gerekir. Ucuz olan kasa iyi kasa demek değildir. Çünkü kasanın içinde belki de yıllardan beri biriktirdiklerinizi, mücevherlerinizi ve sizin için önemli olan manevi değerlerinizi saklayacaksınız. Bu nedenle ucuz kasa değilde güvenilir firmadan kaliteli kasa almanızı öneririz.